Pentulista

Pentueet ilmoitetaan pentulistalle täyttämällä lomake ja lähettämällä se os. pentulista@suomenhovawart.fi

KASVATTAJAISÄ
EMÄ
VÄRIHDLTSYNT.
(U + N)
Skywatch's
Tuula Sorakari, Kouvola
p. 045 132 6657
taivaanvartijan@gmail.com
Skywatch's TreasuresmBei

toukokuu
9 (4 + 5)

KoiraNet

Skywatch's Something SpecialsmAei
Kugelhoff's
Piia Kuula, Hyvinkää
p. 045 263 9933
kugelhoffs@gmail.com
JMV-17
Hattrick Holywell Re Eilleen
smAon

toukokuu

KoiraNet

Monzahova FranzeskasmAon
Steinroller
Kathrina Helander, Emäsalo
p. 040-5636054
kathrina.helander@gmail.com
C.I.E. DK&EE&LV&NO&LT&DE(VDH) &BALT&BY MVA  LT&LV&EE&BALT JMVA KBHJV-15 RIGAJW-15 PMJV-15 TLNW-17 BDSG-19
Steinroller Zean-Zibelius
smAon

toukokuu

KoiraNet

Steinroller Ylle-TrollkultaAon
Kieferhof's
Carola Furu-Högel, Söderkulla
p. 050-597 3260
carola.furu-hogel@kolumbus.fi
V-18
Flowhoffs Abumba
kultaAon

toukokuu

KoiraNet

Chefka's No One Like YousmAei
Hayaklause
Raila Nieminen, Herrala
p. 050 353 9299
Heini Orhala, Sastamala 
p. 040 837 2966 
hayaklause@hotmail.com
Steinroller Alf-FredsmAei

kesäkuu

KoiraNet

Hayaklause QueserakultaAon
Porowartin
Elina Virtanen, Myrskylä
p. 040 525 8031
elina.virtanen@ppb.inet.fi
Gipstern Karlo  smAon

kesäkuu

KoiraNet

Hayaklause OasissmAon
Hofmarien
Tuula Drufva, Lohja
0405021954
hofmarien@gmail.com
Biloxian GawoniikultaBon

kesäkuu

KoiraNet

Hofmarien Mingled Joy'N RoysmAei
Biloxian
Carita Salmi, Espoo
p. 040 500 7303
carita@kennelbiloxian.fi
Biloxian IgashosmAon

kesäkuu

KoiraNet

Estefani EbidixsmAon
Nagy Narania's
Saija Saarinen, Espoo
p. 044 321 70 91
saija@nagynaranias.com
Pirrelina IndianajonessmAei

heinäkuu

KoiraNet

C.I.E  DK&EE&LV&NO&LT&BALT MVA  
LT&LV&EE&BALT JMVA LVJV-15 
LTV-16&17&18&20 BALTV-16&17 
TLNW-17&18 LVV-17&18&19 EEV-18
Nagy Narania´s Amidala
smBon

HD = Lonkkakuvauslausunto

LT = Luonnetestattu (on / ei)