Pentulista

Pentueet ilmoitetaan pentulistalle täyttämällä lomake ja lähettämällä se os. pentulista@suomenhovawart.fi

KASVATTAJAISÄ
EMÄ
VÄRILONKATLTSYNT.
(U + N)
Uskihoff's
Seija Haapamäki, Juornaankylä
p. 040 170 7566
seija.haapamaki2@gmail.com
JMV-17
Hattrick Holywell Re Eilleen

sm

Aei

huhtikuu
10 (3+7)

KoiraNet

Uskihoff's FarahsmBon
Hayaklause
Raila Nieminen, Herrala
p. 050 353 9299/Raila
p. 0400 784 373 / Anne Salo
hayaklause@hotmail.com
Nagy Narania's AdaransmAon

huhtikuu
9 (8+1)

KoiraNet

Lempi Cova du Clos de GoldismAon
Kirsi Tiainen, Helsinki
p. 040 567 0224
tiainenkirsi@hotmail.com
FI KVA FI & SE MVA
Gipstern Ifender
kultaAon

huhtikuu
9 (8 + 1)

KoiraNet

Pusztai Pandur MandulasmAon
Steinroller
Kathrina Helander, Porvoo
p. 040 563 6054
kathrina.helander@gmail.com
Janko vom JulienhofsmAon

huhtikuu
8 (3 + 5)

KoiraNet

Steinroller Xyster-XveakultaAon
Tammihovin
Heini Alatalo, Rauma
p. 044 541 2284/Heini
p. 050 581 8470/Katja Klemola, Kokkola
heini.alatalo@gmail.com
Granwille EilleensmAon

toukokuu
11 (4 +7)

KoiraNet

Tammihovin HeikemustaAon
Hovarian
Kaija ja Tapio Eerola ja 
Tiia Okkonen, Janakkala
p. 0500 482 840 (Tapio)
eerolat@elisanet.fi
EEJV-16
Stelmo's Nimrod
smAon

toukokuu
7 (4 + 3)

KoiraNet

Biloxian GalilahismAei
Tallivahdin
Minna Tapojärvi, Masku
p. 040 516 0615
minna.tapojarvi@luukku.com
Enzo vom Bergischen LöwensmA1testattu Saksassatoukokuu
FI & SE MVA
Tallivahdin Irrlicht
kultaBon
Hofmacher
Johanna Sarkkinen, Kempele
p. 046 569 8454
johanna@hofmacher.fi 
C.I.E V-14 HeW-14 SEV-14
Hofmacher Morris
kultaAon

kesäkuu

KoiraNet

Hofmacher SissismAei

Etsitään uutta kotia

4-vuotias hovawartnarttu etsii uutta kotia. Tiedustelut Jenna Joutsen p. 050 303 4718 
tai Katariina Suomi p. 044 291 3141