Yhteystiedot

Hallitus 2020

Puheenjohtaja

Piia Kuula
044 910 8582
puheenjohtaja@suomenhovawart.fi

  • kesäleirivastaava

Varapuheenjohtaja ja Rahastonhoitaja

Simo Kainulainen
Hirvikallionkatu 3 B  12
33710 Tampere
0500 841 504
varapuheenjohtaja@suomenhovawart.fi

rahastonhoitaja@suomenhovawart.fi

Sihteeri

Pauliina Peltola
040 720 1634
sihteeri@suomenhovawart.fi

  • viestintä

Jäsensihteeri

Virve Väisänen

jasensihteeri@suomenhovawart.fi

PK-ja pelastuskoiratoiminta ja Pentuvälitys

Sonja Ilander
040 5102158
sonja.ilander@gmail.com

koulutusvastaava@suomenhovawart.fi

  • pentuvälitys

Sponsori yhteyshenkilö ja Tarvikemyynti

Sanna Piilinen
Haavikkotie 28 F 24
06650 HAMARI
040 672 4577

tarvikemyynti@suomenhovawart.fi


Janina Holmberg
Kaskitie 2 D 13
07170 Pornainen
040 536 1568
paatoimittaja@suomenhovawart.fi

  • Hovawartti-lehden päätoimittaja

Luonnetestit ja MH-kuvaukset, webmaster

Katariina Suomi
Kuusamantie 10 B
04330 Lahela
044 291 3141
katariina.suomi@gmail.com

Kaija Eerola 
Alimaantie 210
14200 Turenki
050 511 6534
kaija.eerola@elisanet.fi

  • Tervakoski-tapahtuma / erikoisnäyttely
  • IHF-sihteeri

Tapio Eerola 
Alimaantie 210
14200 Turenki
050 048 2840
eerolat@elisanet.fi

  • jalostusvastaava

Muut luottamustehtävät

Webmaster

Minna Toivonen 
p. 040 868 3053 
webmaster@suomenhovawart.fi

Pentulista

Päivi Autio
pentulista@suomenhovawart.fi

PK-tapahtuma, Let's Go -näyttely

Kirsi Salmijärvi
p. 040 727 6023
kirsi.salmijarvi@cell.fi

Näyttelyarvostelut ja -tilastot

Satu Ollila
p. 040 716 3681

Käännökset: Minna Toivonen, Jaana Pajala

AGILITY-vastaava

Kirsi Tiainen
agility@suomenhovawart.fi

RALLY-TOKO-vastaava

Anne Matilainen
tokoagi@suomenhovawart.fi

TOKO-vastaava

Virve Väisänen
wirvee@gmail.com

Tarvikemyynti

Carita Salmi / PromoCa Oy
p. 040 5007 303
carita.salmi@promoca.fi

Toimikunnat

Jalostustoimikunta

Tapio Eerola (pj), Kaija Eerola, Päivi Felixson, Päivi Autio, Kathrina Helander 

Lehtitoimikunta

Janina Holmberg (päätoimittaja), Pauliina Peltola, Virve Väisänen, Noora Viherkoski, Elisa Nurmi, Hanna Koivula, Anne Tuomela, Satu Ollila, Sonja Herrala, Tapio Eerola