Yhteystiedot

Hallitus 2022

Puheenjohtaja

Päivi Felixson
Espoo
050 337 3574
puheenjohtaja@suomenhovawart.fi⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠

Varapuheenjohtaja

Satu Ollila
Oulu
040 716 3681
varapuheenjohtaja@suomenhovawart.fi

Sihteeri/ yhdistyksen postit ja viestintä

Heli Heistman
Karpiokatu 6 B 13
20540 Turku
050 330 7013
sihteeri@suomenhovawart.fi⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠

Tervakoski-tapahtuma / erikoisnäyttely

Kaija Eerola 
Alimaantie 210
14200 Turenki
050 511 6534
kaija.eerola@elisanet.fi

  • IHF-sihteeri

Rahastonhoitaja

Kristina Mattila
044 222 0121
rahastonhoitaja@suomenhovawart.fi

Jäsensihteeri

Taru Väisänen (hallituksen ulkopuolelta)
jasensihteeri@suomenhovawart.fi

Webmaster/ kotisivujen päivitys, Facebook, Instagram

Katariina Suomi 
Lahela
044 291 3141 
kennel.dreiwald@gmail.com

Sponsoriyhteyshenkilö ja tarvikemyynti

Marianne Rojo
040 830 3911
tarvikemyynti@suomenhovawart.fi⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠

Hovawartti-lehti, päätoimittaja

Virve Väisänen
Vantaa
paatoimittaja@suomenhovawart.fi


Alueyhteyshenkilö

Piia Saalasti
alueyhteyshenkilo@suomenhovawart.fi

Luonnetestit, MH-kuvaukset

Satu Ollila
Oulu
040 716 3681
luonnetestit@suomenhovawart.fi

PK- ja pelastuskoiratoiminta, rally-toko

Lili Scarpellini
Lehtiladonkuja 2 B
33580 Tampere
koulutusvastaava@suomenhovawart.fi

Pentuvälitys, rotuinfo

Katariina Suomi 
044 291 3141 
pentuvalittajat@suomenhovawart.fi

Hallituksen alaiset toimikunnat

Jalostustoimikunta

Tapio Eerola (pj), Kaija Eerola, Päivi Felixson, Päivi Autio ja Kathrina Helander

eerolat@elisanet.fi

Lehtitoimikunta

Virve Väisänen (päätoimittaja), Päivi Felixson, Tapio Eerola, Lotta Mertsalmi-Vuorinen, Anne Tuomela ja Janina Holmberg

paatoimittaja@suomenhovawart.fi

PK-toimikunta

Lili Scarpellini, Heli Heistman ja Kristina Mattila

koulutusvastaava@suomenhovawart.fi

Kesäleiritoimikunta

Kristina Mattila, Lili Scarpellini ja Heli Heistman

koulutusvastaava@suomenhovawart.fi⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠

Sääntömuutostoimikunta

Päivi Felixson, Katariina Suomi, Anu Hatunpää ja Heidi Pasanen 
puheenjohtaja@suomenhovawart.fi


Muut luottamustehtävät

Näyttelyarvostelut ja -tilastot

Satu Ollila
040 716 3681

Käännökset: Minna Toivonen, Jaana Pajala

IHF- yhteyshenkilö, jalostusvastaava

Tapio Eerola 
Alimaantie 210
14200 Turenki
050 048 2840
eerolat@elisanet.fi

Pentulistan ylläpito

Päivi Autio (hallituksen ulkopuolelta)
pentulista@suomenhovawart.fi

TOKO-vastaava

Virve Väisänen
tokoagi@suomenhovawart.fi

PK-tapahtuma

Kirsi Salmijärvi
040 727 6023
kirsi.salmijarvi@cell.fi

AGILITY-vastaava

Laura Pohjola
agility@suomenhovawart.fi

Webmaster

Minna Toivonen 
040 868 3053 
webmaster@suomenhovawart.fi

Let’s Go-näyttely

Elisa Nurmi ja Johanna Sarkkinen

Tarvikemyynti

Carita Salmi / PromoCa Oy
040 5007 303
carita.salmi@promoca.fi


Päivitys 25.10.2022/ KSI

Toimintaamme tukevat

Pedigree®