Yhteystiedot

Hallitus 2021

Puheenjohtaja

Piia Kuula
045 263 9933
puheenjohtaja@suomenhovawart.fi

  • kesäleirivastaava

Rahastonhoitaja

Katri Oasmaa
Minttutie 6a
04330 Lahela
040 718 3705

rahastonhoitaja@suomenhovawart.fi

Sihteeri

Heli Heistman

Karpiokatu 6 B 13

20540 Turku
050 330 7013
sihteeri@suomenhovawart.fi

  • viestintä

Jäsensihteeri

Virve Väisänen

Hiirakkotie 1 C 49
01200 Vantaa

jasensihteeri@suomenhovawart.fi

PK-ja pelastuskoiratoiminta ja pentuvälitys

Essi Nurminen

Kastanjakuja 6 C 6

01710 Vantaa
041 318 5154

koulutusvastaava@suomenhovawart.fi
pentuvalittajat@suomenhovawart.fi

  • pentuvälitys

Varapuheenjohtaja

Sponsori yhteyshenkilö ja Tarvikemyynti

Sanna Piilinen
040 672 4577

varapuheenjohtaja@suomenhovawart.fi

tarvikemyynti@suomenhovawart.fi





Hovawartti-lehti

Janina Holmberg
Tilanhoitajankaari 12 b 35
00790 Helsinki
040 536 1568
paatoimittaja@suomenhovawart.fi

  • Hovawartti-lehden päätoimittaja

Luonnetestit ja MH-kuvaukset, webmaster

Katariina Suomi
Kuusamantie 10 B
04330 Lahela
044 291 3141
kennel.dreiwald@gmail.com

Kaija Eerola 
Alimaantie 210
14200 Turenki
050 511 6534
kaija.eerola@elisanet.fi

  • Tervakoski-tapahtuma / erikoisnäyttely
  • IHF-sihteeri

Tapio Eerola 
Alimaantie 210
14200 Turenki
050 048 2840
eerolat@elisanet.fi

  • jalostusvastaava

Muut luottamustehtävät

Webmaster

Minna Toivonen 
040 868 3053 
webmaster@suomenhovawart.fi

Pentulista

Päivi Autio
pentulista@suomenhovawart.fi

PK-tapahtuma, Let's Go -näyttely

Kirsi Salmijärvi
040 727 6023
kirsi.salmijarvi@cell.fi

Näyttelyarvostelut ja -tilastot

Satu Ollila
040 716 3681

Käännökset: Minna Toivonen, Jaana Pajala

AGILITY-vastaava

Kirsi Tiainen
agility@suomenhovawart.fi

RALLY-TOKO-vastaava

Anne Matilainen
tokoagi@suomenhovawart.fi

TOKO-vastaava

Virve Väisänen
tokoagi@suomenhovawart.fi

Tarvikemyynti

Carita Salmi / PromoCa Oy
040 5007 303
carita.salmi@promoca.fi

Toimikunnat

Jalostustoimikunta

Tapio Eerola (pj), Kaija Eerola, Päivi Felixson, Päivi Autio, Kathrina Helander 

Lehtitoimikunta

Janina Holmberg (päätoimittaja), Pauliina Peltola, Virve Väisänen, Noora Viherkoski, Hanna Koivula, Anne Tuomela, Tapio Eerola